Niespodzianka od Te-Trisa

Tristape to mieszanka starego i nowego Tetrisa. Znakomite bity od Trizaka no i treść od Adama Chrabina. Projekt składa się z dziewięciu kawałków i jest dostępny na YouTube. No co jeszcze dodać. To jest Te-Tris czyli zawsze zaskoczy czymś intrygującym.

Początek rozpoczyna Pyknie. Jest to kawałek na wysokim poziomie, ale dopiero Ostatni dzwonek to jest bomba. Znakomity refren (troszkę przypomina 3W) no i te inteligentne porównania. Jak dla mnie bardzo mocny numer. Na dokładkę jest Ostatni dzwonek (Suplement).  Kolejny kawałek czyli Po swojemu jest bardzo osobisty, szczery czyli taki jakie lubię najbardziej. Tet w tym numerze przekazuje informację o tym, że ma w dupie opinie kogoś, a on i tak będzie myślał, pisał i robił „po swojemu”.  Kolejny utwór to Kto powie. Tutaj raper z Siemiatycz zauważa, że polski rap składa się z wielu części:

Tutaj bieda, tam szampan
Jedni, że jedna prawda
Drudzy, że prawdy nie ma
Trzeci, że zapierdala i drażni go kierat

Ale w refrenie i tak jest pytanie dość egzystencjalne: jak żyć.Szóstym numerem jest sQAd z gościnną zwrotką Nerwusa. Tetris w tym numerze mówi o tym, że oprócz Nerwusa miał być jeszcze Sarius no ale coż.. Strasznie żałuję, że Mariusz nie zdecydował się dograć… Evergreen(17trzysta) jak dla mnie to jest kawałek, który mógłby być na Locie 2011. Melancholijny bit i Te-Tris, który stara się zmotywować do działania. Przedostatnim numerem jest Blamaż. To również jest numer, który bym wpisał do jednej z płyt Te-Trisa. Tym razem była by to  Teraz. Ten kawałek wspaniale się wkomponowuje do tej płyty. Bombye  już nie porównał bym z żadną płytą, ale to jeszcze lepiej. Znakomity refren niczym Ten Typ Mes, szczerość niczym … Te-Tris, kozacki bit, a no i ten telefon do Youtubera…

Tracklista:

 1. PYKNIE
  2. OSTATNI DZWONEK
  3. OSTATNI DZWONEK (SUPLEMENT)
  4. PO SWOJEMU
  5. KTO POWIE?
  6. sQAd + NERWUS
  7. EVERGREEN (17TRZYSTA)
  8. BLAMA
  9. BOMBYE