Są już nominacje do Fryderyków 2017. Tylko czy zasłużone?

Znamy już nominacje do Fryderyków 2017. Jest też lista materiałów rapowych, które zostały nominowane do płyty roku 2016. Są to:

Bisz/Radex „Wilczy humor”
Kaliber 44 „Ułamek tarcia”
O.S.T.R. „Życie po śmierci”
Taco Hemingway „Marmur”
Ten Typ Mes „Ała.”

No i teraz pytanko. Czy wszystkie te albumy zasługują na nominacje. Ja się pytam po co znalazł się tam (z całym szacunkiem) Kaliber 44. Rozumiem, że to jest legenda polskiego rapu, no ale bez przesady. „Ułamek tarcia” dupy nie urywa w odróżnieniu do  np.: O.S.T.R.-a.

Dalej lecę z hejtem. Taco Hemingway – raper, który zrobił sobie niesamowity fejm dwoma krótkimi epkami. Ja się pytam za co on dostał nominacje. „Marmur” jest dobry no ale na przykład do „H8M4” nie dorasta, a Białasa nominowanego nie ma.

 

O tym, że O.S.T.R. zasłużył na nominacje mówiłem i nie będę się nad tym dłużej rozwodził. Podobnie  „Ała” od Mesa. O czym zapomniałem, a no tak Bisz/Radex i „Wilczy humor. Płyta jest eksperymentem, który ma podzielone głosy. Jedni mówią, że hejt inni że props,  a ja mówię – ciekawy projekt. Biszu jak zwykle ma takie rozkminy, że głowa mała, gitarka Radexa też tworzy pewien klimat. Niestety nie każdemu to pasuje no i tyle w temacie. I teraz zastanówmy się czy jest coś co było znacznie lepszego od Bisza… No tak szanowna komisja zapomniała o Kękę… No ale kto by pamiętał o alkoholiku, który otwiera się przed fanami, ma coś ważnego do powiedzenia i zbiera miliony wyświetleń nie mówiąc już platynach…

Tak więc mam ogromną nadzieję, że jeden z dwóch moich faworytów sięgnie po Fryderyka, bo zaczynam tracić wiarę w te nagrody.