Mieszanka starej i nowej gwardii – podsumowanie tygodnia

Ostatni tydzień był dla zwykłego słuchacza rapu dość pozytywny. Światło dzienne ujrzały klipy m.in.: od Palucha, Białasa i HiFi. Ale po kolei.

Zaczniemy od 26 czerwca. Wówczas wyszły  dwa mocne klipy. O pierwszym z nich już wcześniej słyszeliśmy od Yurkoskiego czyli Paluch – Dym. Klip zapowiada najnowsze rzeczy od poznańskiego rapera, które mają wyjść już jesienią tego roku. Album ma nazywać się „Złota owca”. Warto dodać, że w 2k16 Paluch wydał dwie płyty, za które dostał platyny, a w dodatku „OKO” zostało podwójnie oblane zostało platyną.

 

W poniedziałek wyszedł również klip od SB Mafijji. „Gniazda” z #nowanormalność. Kawałek ten to jeden z mocniejszych tracków, który znajduje się na ostatnim albumie duetu. Opowiada on o opuszczeniu rodzinnego gniazda i rozpoczęciu swojej własnej drogi. Klip do „Gniazd” zrobiony został w ramach akcji Szkoła Teledysków przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych „Plaster”.

 

We wtorek znowu aktywna była SB Maffija. Podopieczny Solara i Białasa eksperymentując głosem pokazał, że nie bez powodu znalazł się w SB Maffiji.

 

Jak co wtorek nie zawiódł nas Quebonafide. Przez Jego projekt wielu fanów z niecierpliwością czekało właśnie wtorków, by usłyszeć nowy track z Egzotyki. Teraz wypuścił kawałek Pablo z gościnną zwrotką Palucha. Kto nie zamówił preorderu Egzotyki, mógł się chwycić za głowę takie to jest dobre. Ogólnie jest to numer Dla Fanów Eklektyki 🙂

 

Tego samego dnia Krzy Krzysztof  dodał kolejny film z serii „Przygody Wesołego Hypemana. Tym razem odcinek z Australii, którego fragment już wcześniej można było sprawdzić. Teraz mamy dłuższą wersję Przygód.

 

Kolejny dzień czyli środa i kolejna rzecz od QueQuality.  młody gracz Leon z kawałkiem Terapia. Raper z Kalisza pracuje nad nowym materiałem, a to jedynie kawałek tego co potrafi reprezentant QQ.

 

W środę na kanale ProstoTV znalazł się klip do Ostatni moment. Warto było kliknąć by przypomnieć sobie głos Marysi Starosty. Muzycznie, lirycznie i technicznie ten numer jest na najwyższym poziomie. Na albumie HiFi „Ludzie” jest jeszcze więcej wartościowych numerów. Warto czasami usiąść odpocząć i posłuchać czegoś spokojniejszego.

 

W środę legendy polskiego rapu czyli Ero JWP, HZD Hazzidy, Pono i Szczur wypuścili  kawałek „Ten tytuł” z płyty Szlagier. Osoby, które zaczynały przygodę z rapem około piętnastu lat temu na pewno będą zadowolone, że ich idole sprzed lat mimo większej ilości obowiązków potrafią znaleźć czas na nagranie materiału.

 

W piątek od Białasa i Lanka dostaliśmy przedsmak tego co ma wyjść we wrześniu – prePOLON. Są to trzy numery, które mają przygotować do właściwego albumu – Polonu. Jak dla mnie ąż za bardzo bangerowe to, no ale cóż… Czasy się zmieniają…

 

W piątkowy wieczór na kanale QQ udostępniono Łagu. Młody talent znaleziony przez Yurkoskiego, będzie promowany przez podróżnika Que. Jestem cholernie ciekawy jaką płytą młody podziękuje.

 

W niedzielę znalazłem hit! Bez kitu młody na dzień dzisiejszy ma nieco ponad 400 wyświetleń, pod kawałkiem Poczuj to. Przypomina mieszankę Buki i Planeta ANM. Trzeba śledzić dalej!

 

Na sam koniec tygodnia na kanale AsfaltRecords wyszedł ciekawy mini wywiad z Adim Nowakiem. Jak dla mnie za krótki. 

Oczywiście nie próżnowali też freestylowcy, o których jest coraz głośniej. Kiedyś jak na YouTube  weszło kilka filmików z bitew to było jaranko. Obecnie mamy to na co dzień i cytując klasyka niestety często szkoda na to mojego darmowego czasu.

image sources

  • podsumowanie tygodnia: YouTube