Tydzień pod znakiem dissów

Kolejny tydzień za nami. Działo się ogromnie dużo. Najnowsze rzeczy wyszły między innymi od Białasa, Te-Trisa czy Pezeta. No i nie zapomnijmy o „popisach” Bedoesa i Filipka.

Początek tygodnia to „Jak skepta” od Białasa. Jest to pierwszy klip promujący POLON współwłaściciela SB Maffiji i Lanka.

Tego samego dnia wyszedł ciekawy film od Kaena, który przedstawia prace nad swoim najnowszym albumem. Warto poświęcić niecałe dwadzieścia minut i sprawdzić jak wiele trudu raper włożył w krążek.

We wtorek wyszły trzy kawałki. Najpierw zobaczyliśmy klip od Pezeta i Małolata „Pragniesz”. Głosy co do numeru są różne. Jedni twierdzą, że jest to dobry kawałek, z kolei drudzy mówią, że Pezet już dawno się skończył.

Nie możemy zapomnieć również o Włodim i kawałku „Nie widzę przeszkód” z płyty „Wszystkie drogi prowadzą do dymu”. Jak z Włodim nigdy nie miałem po drodze, tak ten utwór i klip pozytywnie mnie zaskoczyły.

Smaczkiem wtorkowego wieczoru było video od Quebonafide „Hypebae” z epki „Dla fanek Euforii”. Jest to jeden z nielicznych utworów, gdzie lepiej od właściciela QQ zaprezentował się gość, akurat tutaj Sfera Ebbasta.

Środę zaczniemy od Adiego Nowaka i letniaczka „Drap, masuj, miziaj”. Jest to znakomity kawałek na grilla ze znajomymi. Fantastyczną pracę w tym kawałku wykonała również wokalistka Zuzanna Niedzielska oraz producent barvinsky.

Tego samego dnia konkretny utwór opublikowała Pierwsza Dama Polskiego Rapu – Wdowa – „To by było coś” Warto zarezerwować cztery minuty, by odpocząć  od autotunów.

Na zakończenie dnia dwie niespodzianki w jednej. Krótki utwór puścił Planet ANM na kanale… Aptaun Records!. Czy trzeba jeszcze coś dodawać?

W czwartek premierę miał kawałek „Po każdym słońcu” od Filipka. Utwór został opublikowany na kanale Step Records. Jest to numer zrealizowany w ramach akcji stepu – Pick. Żeby nie było niedomówień: Nie, Fifi nie zmienił wytwórni.

Piątek był bardzo owocnym dniem, ponieważ wyszło aż pięć numerów (w tym dwa dissy). Jednak zaczniemy od kawałka Pezeta i Małolata –  „Antanarywa”. Numer ma znacznie odmienny klimat niż „Pragniesz”.

Tego samego dnia klip wypuścił Te-Tris. Raper z Siemiatycz przypomniał o sobie znakomitym klipem do „Po swojemu” z „Tristape’u”.

Ogromną niespodzianką był dla mnie kawałek „Poza ojczyzną” od Barona. Kawałek wydany przez BOR. Kawałek mówi o życiu na emigracji. Dla mnie pozytywne zaskoczenie.

W piątek otrzymaliśmy dwa dissy. Najpierw reprezentant SBM Bedoes nagrał kawałek szkalujący Filipka „AŚMZ”, a raper z Milicza w bardzo szybkim czasie odpowiedział. Kto wypadł lepiej? Oceńcie sami. O tej gównoburzy pisałem tutaj.

W niedziele wyszedł jeszcze jeden diss. Bambo The Smuggler zdissował Bedoesa. Panowie już wcześniej mieli spinę. Doszło nawet do bójki.

Jak chcesz być na bieżąco to polub RapEvening na Facebooku i śledź na Instagramie