Podsumowanie tygodnia: Klip od Łony, Spinache’a no i oczywiście beef’u ciąg dalszy

Kolejny tydzień za nami. Polska rap scena po raz kolejny nie odpoczywała i podawała nam nowe przysmaki.

Po poniedziałkowej ciszy przyszedł wtorek. Tam dostaliśmy aż cztery kawałki. Na początek wakacyjny kawałek zaserwował nam Rasmentalism. Panowie potrafią rozluźnić człowieka i przypomnieć nawet w deszczowy dzień, że mamy wakacje.

 

We wtorek Step Records w klipie „Charty” przedstawiła trzech nowych artystów, którzy weszli w szeregi Stepu. Jest to moc prosto z Gdańska.

 

Głównym daniem we wtorek był kolejny diss od Bedoesa. Reprezentant SB Maffiji zarzucił kilka dobrych panchy, na które kilka dni później odpowiada Filipek.

 

Po burzliwym kawałku Bedoesa przyszedł czas na deser czyli „Pacyfka” od Kaliego i Pawbeats’a. Numer pochodzący z Chakry to głownie przepiękny beat od Pawbeatsa. dodatkiem jest rap Kaliego, który fantastycznie odnalazł się na ej produkcji.

 

W środę mogliśmy usłyszeć przyśpieszenia od legendy – Rycha Peji. Poznański raper taką niespodziankę zaserwował na gościnnej zwrotce u Respo i Aista.

 

W czwartek dostaliśmy aż siedem numerów.  Pierwszy z nich to Tomb, który nie przesłał jeszcze preorderów… Za to jest nowy kawałek.

 

Kolejnym numerem jest „Ganges” od Białasa i Lanka. Gościnnie udzielił się oczywiście Quebonafide.

 

Następnie do gry włączyła się stara gwardia. Na początku Pokahontaz z numerem Stawiam na dziś. Numer z tym co na polskiej rap scenie coraz częściej brakuje – przekazem.

 

Kolejnymi weteranami są Łona i Webber. Duet ze Szczecina nagrał klip do kawałka „Gdzie tak pięknie z płyty Nawiasem mówiąc. Tej pary zawsze będzie za mało w polskim rapie.

 

Po „Gdzie było tak pięknie” na YouTube ukazał się klip Tedego „Dziup L.A.” Bardziej od muzyki podoba mi się klip. Wszystko na jednym ujęciu!

 

Na kanale Niebo Nie Jest Limitem zaciekawił mnie numer Hodaka –„Chciałbym”.

 

Na zakończenie dnia dostaliśmy odpowiedź Filipka na diss Bedoesa.

 

W piątek przypomniał o sobie Spinache. Łódzki raper pod koniec czerwca wydał album Reality. „Zielone światło” to czwarty singiel promujący krążek.

 

Tego samego dnia Theodor na swoim kanale wypuścił „trailer”, który zapowiada album #MyślenieNieBoli.