Podsumowanie tygodnia: Koniec beefu. Nowości od PeeRZeTa

Kolejny intrygujący tydzień w polskim rapie za nami. Z jednej strony zakończenie beef’ u Bedoesa z Filipkiem, a z drugiej tracki od osób,  które niestety pozwoliły nam o sobie zapomnieć – Peerzeta i Planeta ANM.

Na początku tygodnia dostaliśmy mocne wejście od Bonsona i Soulpet’a – Tyfy, tyfy. Panowie znakomicie się rozumieją i tworzą kawał dobrego rapu. Całkowite odcięcie od newschoolu.

 

 Tego samego dnia dostaliśmy pełen rozkmin kawałek od PeeRZeTa. Utwór W skrócie ponoć rok przeleżał w szufladzie… Aż trudno w to uwierzyć. Kawałek z podobnym pomysłem osiem lat temu nagrał Te-Tris.

 

A propos rapera z Siemiatycz. We wtorek wyszedł kawałek Uapa. Tet zawsze potrafi polecieć na ciekawym flow i z głową.

 

Tego samego dnia na kanale SB Maffiji ukazał się kawałek Łuszego – Chłopcy z placu boisk. Słuchając tego kawałka przypomniały mi się stare dobry czasy kiedy to taki rap był  na propsie.

 

Kolejny dzień to diss Bedoesa, który zakończył beef z Filipkiem. Ciekawy pomysł na na track no i ośmieszenie freestyle’ u Filipka.

 

W środę wyszło jeszcze więcej ciekawych kawałków. Moją propozycją jest Łagu z Ulą Kondracką – Niedogaszone pety. Ten raper to jak dla mnie mieszanka Mam Na Imię Aleksandra i Planeta ANM.

 

Tego samego dnia na kanale stoprocentTV wyszedł numer od Nocnych Marków. Kawałek Światłowody jest dość spokojny, bez przyśpieszeń i innych wynalazków.

 

Na koniec środy drugi numer wypuścił Bedoes. Tym razem nie był to diss tylko promo kolejnej płyty.

 

Z czwartkowych rzeczy, warto przesłuchać Gdzie wtedy byłaś od Planeta ANM. Nie wiecie jak mi się serduszko raduje, gdy widzę jak na kanale Aptaunu publikowane są nowe rzeczy.

 

W piątek Jordah opublikował na kanale Alkopologamii kawałek Neandertalczyk. Gościnnie udzielił się Król Świata. Jest to coś odmiennego, niecodziennego, a co za tym idzie – wartego przesłuchania.

 

Tego samego dnia wyszedł track od Toczka. Raper i freestylowiec jest moim faworytem jeśli chodzi o młode pokolenie. Mam nadzieję, że Freestyle 3 to tylko smaczek do coraz lepszych numerów. Dodatkowo na GunTalkMusic, na którym umieszczony został klip dodano, że Toczek tym luźnym numerem rozpoczyna serię różnorodnych brzmieniowo kawałków.

 

W sobotę mogliśmy usłyszeć starego dobrego Rycha Peję. Gościnnie udzielił się Hellfield.

 

Niedziela to głównie Wac Toja i kawałk Show w… Bit do tego numeru zrobili Kubi Producent i Geezy Beats. Takie połączenie sprawia, że jest to kawałek typowo newschoolowy.

Jak chcesz być na bieżąco to polub na na Facebooku i śledź na Instagramie