Podsumowanie tygodnia: Spokojne siedem dni. Szansa dla młodych

Poprzedni tydzień rapowy był dość spokojny. Wszystko to za sprawą PHHF, który miał miejsce w Płocku. Większość fanów jak i raperów zebrała się na tym magicznym wydarzeniu i dobrze się bawiła. Mimo wszystko nie zabrakło utworów wartych uwagi.

Zaczniemy od rzeczy, które ukazały się ostatniego dnia lipca. Jako pierwszy – lekko rapowy numer od Masi i Salvare. Kawałek Zło jest bardzo chillowy, a smaczku dodaje głos Masi.

 

Drugi numer, który warto sprawdzić to Dzisiaj mnie się nie chce od Monumatika. Raper w tym utworze pokazuje ciekawą historię i mimo wakacyjnego tytułu, wyjątkowo motywujący.

 

Kolejnym ciekawym gościem, który dobrze rapuje i opublikował ciekawy numer jest Adin. Chłopak na kanale LekterVideos dodał utwór Vis a Vis.

 

Niezłym kocurem jest również maly Elvis. Chłopak ma ciekawy głos, ciekawe teksty, a kawałek diabeł jest mega sztosem. Podobnie jak kawałek  Masi nie jest to stricte rapowy numer, jednak warto sprawdzić.

 

Kolejnymi kocurami są Shaw i yerba. Na kanale Hashashins udostępnili kawałek nie patrzę. Moją uwagę przykuł głównie bit. Lubię takie melancholijne nutki.

 

Drugiego sierpnia Białas z Lankiem opublikowali kolejny track z Polonu. Tak jak we wcześniejszych numerach z tej płyty – średnio mi podchodzi. Mimo wszystko tych dwóch panów ma już wyrobioną markę na rynku i warto przesłuchać Simię.

 

Kolejny kawałek po pierwsze: ma mało wyświetleń. Po drugie zdecydowanie za słaba promocja od RPSENTV. Po trzecie trzeba to sprawdzić, a po czwarte: najlepszy kawałek wydany w tym tygodniu. Krótko mówiąc Respo x AIST z gościnną zwrotką Alphy  – Zbieram plony.

W czwartek kawałek Bragga no. 1 udostępnił Czeski.  Szkoda, że ten zawodnik nie należy jeszcze do najwyższej półki.

 

Tego samego dnia wyszedł track promujący album Gousta „Punkt Wrzenia”. Nie słyszałeś?. Warto sprawdzić.

 

Kstyk w tym tygodniu miał gust do kawałków, albowiem Bungee to co najmniej trzeci kawałek, który znajduje się w tym podsumowaniu. Hary i Kiero lecą kozacko na bicie od Ramzesa. W ogóle: Ramzes, co za bit?!

 

Kawałek Chujciw powstał przy współpracy Yappego i JazBrothers. Numer promuje album „Te owoce nie są kwaśne”. W kawałku widać, że reprezentant MaxFlo ma potencjał.

W czasie trwania PHHF YouTube miał wolne od polskiego hiphopu. Dopiero w niedziele wakacyjny numer wydał Szulinio. Do Nie rób już scen dograł się Adi Nowak. Panowie stworzyli bardzi klimatyczny kawałek.

 

Na zakończenie tygodnia przypomniał o sobie Arab. Kojarzę go jeszcze z tzw. „różowych okularów”. Cieszę się, że udało mu się wyjść na prosto. Teraz jeszcze przydałaby się płyta, którą rozwalił by co najmniej połowę sceny i chłopak byłby spełniony.

Jak chcesz być na bieżąco to polub nas na Facebooku i śledź na Instagramie