Podsumowanie tygodnia: Mistrzowski klip od Otsochodzi i znakomite letniaczki

W tym tygodniu dostaliśmy kilka perełek (choćby teledysk od Otsochodzi). Ciekawy utwór wypuścił również PlanBe, ale zacznijmy od początku.

Pierwszym numerem jaki dostał się do podsumowania to ZBUKU z kawałkiem Problem. Dość sceptycznie podszedłem do tego kawałka, lecz po przesłuchaniu pozytywnie się zaskoczyłem.

Następny kawałek wart obejrzenia to wakacyjny numer od PlanBe. Numer Lubię pochodzi z nadchodzącego albumu „Insomnia”.

Kolejnym numerem do wychillowania jest Rejs od Win$a. Niby kawałek jest na kanale Asfalt Records, lecz ma zdecydowanie za mało wyświetleń.

Kolejnym numerem wartym przesłuchania jest Pic na wodę od Lajta i Innotica. Na początku niechętnie podszedłem do kawałka, ponieważ kanał Patokalipsy nie jest przeze mnie dość często sprawdzany. Jednak olbrzymie zaskoczenie tak dobrym kawałkiem spowodowało, że znalazł się on na moim podsumowaniu tygodnia.

Wisieńką na torcie był Nowy kolor od Otsochodzi. Gościnnie na klipie znalazł się Taco, który tydzień wcześniej wywołał burzę swoją najnowszą epką. Ten numer też wywołał trochę szumu, bo większość kojarzy Janka jako fana Ameryczki z lat dziewięćdziesiątych. Tutaj natomiast nawija o hajsie jak typowy newschoolowiec. Jadnak większość z jednym się zgadza – klip jest mistrzostwem świata.

Kolejny ciekawy numer wyszedł spod skrzydeł QueQuality. Szesnasty kawałkiem Ciuciubabka pozamiatał połowę sceny. Ciekawe punche, flow i eksperymenty głosowe sprawiają, że kawałek ma „to coś”. Wszystko znakomicie dopełnia bit od VBSa.

Kolejny kawałake to Wolny ziomek od Skorupa i JazBrothers. Gościnnie wzięli udział Kuba Knap i Biak. Większość osób zajrzała na kanał MaxFloRecTV przez Kubę. Również byłem ciekawy jak panowie wraz z Kubą wszystko zgrają. Kawałek wyszedł bardzo ciekawie. Jest chillowy, a wszystko wydaje się być dopięte na ostatni guzik.


Następny track to Chaos od Fidjiego. Chłopak w tym numerze mówi, że wie na co go stać, a o co teraz robi to jest dla niego „normalka”.

Kolejny ciekawy numer to Rewolwer Filipka i Lemy. Gościnnie dograł się Hase. Oboje nawijają na swoim, wysokim poziomie.

Kolejny kawałek to Stara Szkoła Ulic od Łuszego. Chłopak na płycie ma nie byle gości. Są to Białas i ADM. Kawałek kojarzy się z początkiem XXI wieku.

 

Teraz znowu coś z rapu chrześcijańskiego. Ponownie Muode Koty i kolejny kawałek – 5 minut. Nie jest to takie proste jak u Tau, dlatego ode mnie props.

Kolejny kawałek to Nadchodzę od Szulinio. Ten numer skojarzył mi się z Biszem. Podobne flow, klimat klipu jak z „Wilka Chodnikowego”. Warto śledzić poczynania tego młodego rapera.

Kolejny tydzień i kolejna rzecz od Łagu. Przypomnę, że odkrył go Yurkosky, a promuje obecnie QueQuality. Tym razem kawałek Szukacie męża nie przypadł do gustu słuchaczom. Odwrotnie jest z bitem od SiwegoSiwka.

Letniak od Kstyka to też bardzo ciekawa sprawa. Meefs, MajtyMajk i wszedzieZUBER nagrali bardzo ciekawy letniaczek Summer Trip. Ta trójka już za kilka lat może rządzić na polskiej rap scenie.

Na zakończenie tygodnia Ballada od Zeamsone. Miło się słucha, chociaż to nie jest kawałek, który będę zapętlał.

Jak chcesz być na bieżąco to polub nas na Facebooku i śledź na Instagramie.