Podsumowanie tygodnia: Podziemie lepsze od mainstreamu

Ten tydzień pokazał,że raperzy z samej góry powinni niekiedy zerkać do tyłu i spoglądać na doganiających ich reprezentantów podziemia(nawet Białas!). Numery jakie wypuścili Toczek z Białym oraz Deep są tego najlepszym dowodem.

Tydzień zaczynamy od reprezentanta Panteon Records – Ucina. Raper opublikował kawałek – Nadal. Ciekawe jakie będą dalsze losy wytwórni założonej przez Tomba. Interesujące jest również jak przy Tombie rozwinie się sam Ucin.

Kolejny klip oddał Quebonafide. Coraz częściej czytam opinie, że jest  go za dużo. Tym razem jest to Candy  z epki „Dla fanek Euforii”.

We wtorek wyszedł kawałek na jaki czekałem całe wakacje. Kiedyś od Toczka i Białego. W tym numerze nie ma autotune’a,  gadania o dupach i melanżach. Jest to prosty numer o różnicach pomiędzy obecną sceną, a tą sprzed kilku lat. Do tego bicik od Fuso.

W środę dość krótki, ale interesujący numer oddał Fillo. Na początku pomyślałem – kurcze, przecież to Edzio. Wcześniej gościa w ogóle nie słyszałem, a ten track zabrzmiał dynamicznie i pomysłowo. Jest nadzieja na lepsze jutro dla tego artysty.

Następnego dnia na kanale Kstyka pojawił się VBS. Młody raper stworzył melancholijny kawałek o kobietach i swojej przyszłej wybrance. Ten kawałek pokazuje dlaczego VBS nie jest już promowany przez mniejszego Kstyka tylko potężne QueQuality.

Grawitacja to numer Klima. Nie wstawiał bym tego numer gdyby nie gościnna zwrotka Vixena. Były reprezentant RPS Entertayment zmiótł innych gości znajdujących się w tym kawałku w tym VNMa.

W czwartek mogliśmy usłyszeć też kawałek od Mielzkiego i Mazika. Profesjonalny Instagramer (Mielzky ostatnio dobił do dwudziestu tysięcy followersów na Instagramie)  pokazał, że na każdym bicie potrafi się odnaleźć.

 

Tego samego dnia dostaliśmy przepełniony smutkiem numer od Planeta ANM. Jest to bardzo osobisty kawałek. Raper otwiera się przed słuchaczem i opłakuje zmarłą, bliską mu osobę.

 

Ostatnim czwartkowym trackiem jest #dawid_modelu od Dave’a.  Artysta w kawałku mówi jak widzą go ludzie, a jak jest naprawdę. Przed Dave’em ciekawa przyszłość.

 

W sobotę otrzymaliśmy kolejny letniaczek. Tym razem na latynoskim bicie od Deemza polecieli ReTo i Smolasty.

Tego samego dnia przed walką Floyda Mayweathera Jr. i Conora McGregora otrzymaliśmy luźny kawałek od Matheo i Białasa – #MCGREGOR. Białas dość często rapuje o tym, że nikt nie ma prawa mu podskoczyć – i w tym numerze było podobnie. Szkoda jedynie bitu Matheo, bo został zmarnowany.

Do podsumowania z niedzieli weszły dwa numery. Pierwszym z nich jest Krąg od Deepa. Już po pierwszym odsłuchu wiedziałem, że będę tego słuchał częściej. Znakomicie podśpiewany refren i przemyślany tekst.
Ostatnio brakuje takich kawałków.

Ostatnim trackiem w tym podsumowaniu jest Zainteresuj od Deysa i malego elvisa. Jest to taki typowy track na uspokojenie. Wszystko przez ten cudowny bit.

Jak chcesz być na bieżąco to polub nas na Facebooku i śledź na Instagramie.