Tradycyjnie nowe rzeczy od Białasa i PlanBe. O.S.T.R. przypomniał o sobie!

Ostatni tydzień był dość ciekawy. Jednak najlepsze rzeczy dostaliśmy na przełomie sierpnia i września. Człowiek w duchu się cieszy jak widzi nowości od Vixena czy O.S.T.R.a.

Tydzień zaczynamy kawałkiem Podróż od Styka i Z Tomaszowa Miśka. Kawałek jest bardzo melodyjny, z ciekawym refrenem. Ten traczek najlepiej słuchać przed snem, gdy człowiek zamierza się wyciszyć i zasnąć ze słuchawkami w uszach.

 

Kolejny track to Proste od Destera i Korporacji. Gdy kawałek miałem już na słuchawkach, zaskoczyłem się mega pozytywnie. Zajebisty bit i dobra nawijka sprawiła, że ten kawałek musiał się znaleźć w podsumowaniu. Proste to połączenie Łony (tekst) i Bisza (flow).

Z wtorkowych numerów do podsumowania wpadły dwa numery. Pierwszy z nich to  Korona od Niemca. Kawałek skojarzył mi się z Quebo sprzed trzech – czterech lat. Głównie gdy reprezentant Hashashins rapuje o sektach i czarnej duszy (oczywiście to fragmenty wyrwane z całości). Wówczas Que stawał się coraz bardziej rozpoznawalny, a ludzie „znajdowali” w jego tekstach dowody na to, że założyciel QQ nie ma talentu tylko układy z diabłem. Oby Niemiec tak się rozwinął jak ciechanowski raper.

Ostatnim wtorkowym trackiem, który znalazł się w podsumowaniu to Na osiedla od Jakonna. Jest to prosty kawałek, ale Jakonn ma potencjał. Swoim głosem przypomina Anatoma.

W środę na kanale Hashashins opublikowany został kolejny numer. Tym razem były to Gwiazdy od Tondosa i Lelona. Numer jest dynamiczny, a w dodatku przyjemnie się go słucha.

Tego samego dnia mocno osobisty track wydał Theodor. Po przesłuchaniu kawałka Family Guy od byłego reprezentanta Alkopoligamii człowiek przez dłuższy czas, będzie siedział sparaliżowany. Dopiero po chwili wraca się do sprawności fizyczne i psychicznej.

W ostatni dzień wakacji dostaliśmy aż sześć kawałków, które warto przesłuchać. Pierwszym z nich będzie Otsochodzi i Tel3f0ny. Ja mam mieszane uczucia do tego kawałka, bo na początku wydaje się to być typowy newschool, niczym szczególnym się nie wyróżniający. Jednak po dłuższej chwili można znaleźć dwa elementy, które sprawiają, że jest coś więcej niż inni polscy newschoolowcy. Po pierwsze barwa głosu Janka jak strasznie kozacka. Nadaje temu numerowi klimat chillu, drugim elementem jest teledysk. To nie jest to samo co agresywnie wymachujący rękami Białas czy ReTo. Poprzedni teledysk wydany przez Asfalt zmiażdżył całą polską rap scenę. Ten już nie jest aż tak wymyślny, lecz nadal sprawia wrażenie lepiej skomponowanego niż większość rzeczy od SBM cz QQ.

Kolejnym klipem czwartkowego dnia jest Oldschool od PlanBe Mam wrażenie, że z każdym klipem promującym album „Insomnia”, kawałki od uczestnika ostatnich Młodych Wilków są lepsze. Mam nadzieję, że forma rapera z QueQuality będzie cały czas rosła w siłę.

Ostatniego sierpnia również Białas opublikował kolejny kawałek z płyty „Polon”. Osiedle Botox to chyba pierwszy kawałek z tego albumu, gdzie ważniejsza jest treść niż forma. Oby więcej takich numerów od Białasa!

Kolenym numerem jest Check formy 3 od Babinciego. Bardziej od samego kawałka chodzi mi o bit i o to z czego został zrobiony.

Kolejny sztos wydał Vixen. Chłopak ma wiedzę jak korzystać z autotune’a i wykorzystuje ją w  praktyce doskonale. Znajdą się hejterzy, którym ta modulacja  nie będzie pasowała, lecz każdemu nie dogodzisz…

KPSN to człowiek orkiestra. Kozackie bity i nawijka to cechy, które go charakteryzują. Jest jednym z nielicznych na polskiej rap scenie, który pokazuje, że można to połączyć i robić na wysokim poziomie. Numer Taki chooj został opublikowany przez stoprocentTV w ramach StoproCamp.  Kawałek charakteryzuje się ulicznym klimatem, a do tego słychać w nim autentyczność. Teraz takich rzeczy jest coraz mniej…

Pierwszego września na kanale Asfaltu otrzymaliśmy klip od O.S.T.R.a. do Miami. Chyba nie trzeba przypominać jak ważną płytą dla łódzkiego artysty jest „Życie po śmierci” oraz co przeszedł raper, przed stworzeniem tak osobistej płyty.

Gdy włączyłem anioły od furmana, nie spojrzałem na wykonawcę i tytuł. Po chwili przesuchiania zacząłem się zastanawiać, jak moglem przeoczyć dzień, w którym Bisz wydał coś nowego.. Przełączyłem na YouTube i widzę, że to nie Bisz, a furman… To już wiele mówi o potencjale tego rapera.

Na zakończenie tygodnia otrzymaliśmy dwa warte uwagi kawałki. Pierwszym z nich jest Każdy krok od Ikara i Szulinio. Bardzo ciekawy, melancholijny kawałek. A robota jaką wykonał Ikar jest nie do opisania. Czekać tylko aż chłopak dostanie dobrą promocje i wskoczy na wyżyny polskiej sceny.

Ostatnim numerem w podsumowaniu jest wdzięk od Depsa. Jest to połączenie wakacyjnego klimatu i typowego kawałka o kobietach.

 

Jak chcesz być na bieżąco to polub nas na Facebooku i śledź na Instagramie.