Wszystkie tańce Rasmentalism

Słuchając najnowszej produkcji Rasmentalism, mam wrażenie, że po tym jak chłopaki „Wyszli coś zjeść” na miasto, złapali tylko w locie szybki „Fast food”, wpadli na „Moment” do Otsochodzi, by na koniec polecieć w naprawdę grube „Tango”. Po występie bijemy brawo, i to z owacją na stojąco!

Pierwszy taniec

Od pierwszych bitów czuje się, że to będzie jedna z ważniejszych płyt roku, i celowo wspominam tu o samych podkładach, bo to właśnie one wywarły na mnie największe wrażenie. Produkcja muzyczna, która wpadła w ręce Menta to zrównoważone brzmienie osadzone gdzieś między lekkim miejskim stylem, a niezwykłą dynamiką i idealnie współbrzmiącym z całą produkcją wokalem Rasa. Choć artyści starają się tak poskładać utwory, by dopiero po przesłuchaniu całego albumu słuchacz czuł się „jak w niebie”, to w wersji, którą dostajemy od chłopaków z Rasmentalism „Niebo” serwują nam już od pierwszych dźwięków zebranych na płycie, i to nie tylko w przenośni.

Rasmentalism – Fast food feat. Taco Hemingway, Rosalie.

Najlepsi tancerze na jednym parkiecie

O Rosalie z całą pewnością można powiedzieć, że poszła w tango! Ta nieznana jeszcze do niedawna nikomu dziewczyna dziś jest naprawdę dobrze zapowiadającą się artystką, i jedną z ciekawszych twarzy alkopoligamii. Kroku dotrzymują jej dwaj dżentelmeni, którzy klasyką są już sami w sobie, toteż fraki są tu zbędne. Udział na płycie Sokoła i Oskara był niemałym zaskoczeniem i choć nie wiem, czy panowie w końcu złapali ducha, to z całą pewnością złapali dobre flow.

Każdy wie o co chodzi jeśli powiem, że na „Moment” przeniesiemy się z sali balowej na prawdziwy ring, z którego zwycięsko schodzą obaj zawodnicy. Ledwo co ochłonęliśmy po dopiero co wydanym „Nowym Kolorze”, a tu znów Janek wręcz nokautuje nas mistrzowską nawijką. Kroku dotrzymuje też Gverilla, który odtańczył swój taniec po mistrzowsku i mówię to całkiem „Serio”, a po „Kilku dniach” można się przekonać nawet do dogrywek Piotra Packa.

Rasmentalism – Moment feat. Otsochodzi

Trochę improwizacji do całości dodał Taco Hemingway. Choć na swoich autorskich produkcjach Filip promuje raczej guacamole , to tym razem postanowił odwiedzić Fast Food”, bo kto odmówił by burgera Rosalie?

Zostając jeszcze przy Taco to tym razem nie on ale Mateusz Dopieralski wprowadza trochę nostalgii na płytę. Od dnia udostępnienia przez chłopaków informacji, że na albumie znajdzie się też miejsce dla głosu Bitaminy, byłam pewna, że ich wspólny projekt będzie po prostu sztosem.

Kręcimy piruety i teledyski

Projekt Rasmentów to nie tylko dobrze skrojony muzycznie album, ale i profesjonalnie opracowany wizualnie. Animacje i grafiki wykonał  Maciej Przężak i z całą pewnością można określać je jako małe dzieła sztuki. Tytułowe „Tango” i zdjęcia kręcone w Paryżu są dopełnieniem całości projektu, i plasują go w czołówce najlepszych teledysków polskiej rap sceny.

Rasmentalism – Tango

Tango to opowieść przedstawiona w 11 rozdziałach, prezentująca historię pisaną z udziałem siedmiu bohaterów, a reżyserowaną przed dwóch choreografów. Choć nie ma tam miejsca na potknięcia, to mylenie kroków jest dozwolone.

Rasmentalism – Duch feat. Sokół, Oskar

Na zakończenie refleksja. Podobno do tanga trzeba dwojga? Według mnie- do Tanga trzeba tylko Rasmentalism!

image sources

  • : https://www.youtube.com/watch?v=sZ_pl4XY9BY