Niedoceniani

Tak myślałem jak ten artykuł nazwać, ponieważ są tu raperzy, którzy jednak jakieś tam milionowe wyświetlenia mają. Jednak wydaje mi się, że te ich liczby powinny być jeszcze większe. Dlaczego? Mają znakomite wersy, ich teksty są dojrzałe, a jedyne czego im brakuje to większego fejmu. Warto sprawdzić wszystkie te osoby, które tutaj się znajdują. Może kogoś nieznałeś/nieznałaś, a jednak Ci przypadnie do gustu?

Mam na Imię Aleksander 

Na początku raper, który został odkryty przez Miuosha. Chłopak należał do Fandango Records, Został nawet Młodym  Wilkiem Popkillera. W FDG Records wydał Nie myśl o mnie źle.  Płyta doszła do siódmego miejsca na OLiSie. Następnie  otrzymał złotą płytę, za gościnną zwrotkę „Martwy piksel” na Utopii Pawbeatsa. Później zapowiedział płytę „Na światłach stop” i  na dwa lata słuch o nim zaginął. W 2017 roku niespodziewanie pojawił się numerze Zena pt.: „Biorę to na siebie” i ponownie cisza. Teraz to pozostaje tylko czekać aż pojawi się nowy materiał.

Te-Tris

Te-Tris to jest stuprocentowy mainstream. Lecz nie jest to ktoś pokroju Quebonafide czy Kękę, a… powinien być. Tet ma teksty niczym Łona i flow jak Sarius, ale nadal nie jest tak wysoko jak powinien być. Poniżej znajdują dwa dość stare numery, ale pokazują jaki potencjał tkwi w raperze z Siemiatycz.

Edzio

Edzio jest przede wszystkim znakomitym freestyle’owcem. Najlepszym tego dowodem jest zwycięstwo w WBW. Jako pierwszy zwyciężył dwa razy z rzędu (ta sztuka niedawno udała się również Boberowi). Raper z Pomorza swoje umiejętności tekściarskie pokazał na nielegalu Mimo wątpliwości. Niestety album nie stał się tak rozpoznawalny jak chociażby Kilka Numerów o Czymś Małpy, a na podobną rozpoznawalność zasługuje. Jednym z najlepszych numerów na tej płycie „Wiara, Nadzieja, Miłość”

Później razem z Filipkiem wydał Płytę dekady. Album nie przyjął się najlepiej, a najbardziej dostało się Edziowi za wersy skierowane do Włodiego – właśnie przez to Piotrek głównie jest znany. Obecnie znajduje się w wytwórni Bozon Records i cały czas czekamy na jego nowe rzeczy.

Peerzet

Po  pierwsze – nie mylić z Pezetem A tak całkiem na poważnie Peerzet w 2012 roku wydał bardzo dobrą płytę Z miłości do gry. Najciekawsze kawałki z płyty to przede wszystkim „Buc” i „Zasada cierpliwości”. Po tym albumie raper wydał jeszcze kilka projektów, lecz nie były to już tak dobre rzeczy. W poprzednie wakacje wyszedł numer „W skrócie”. Pokazuje on umiejętności Przemka.

Beeres

Kolejna osoba (po Peerzecie i Te-Trisie), która wydała legal w Aptaunie i zrobiło się cicho. W 2012 roku Beeres właśnie w Aptaunie nagrał Klub wyklętych futurystów. Wówczas taki rap w Polsce był nowością. Do tego na płycie znalazł się Te- Tris, a młody Beeres nie wcale nie wypadł gorzej od Adama Chrabina. Po długiej przerwie nagrał Wreszcie o mnie. Styl nagrywki Beeresa się nie zmienił, a po tej długiej przerwie wielu raperów zaczęło nagrywać w podobny sposób i o albumie już tak głośno nie było. Warto przypomnieć, że Beeres również był w „Młodych Wilkach” Popkillera.

Toczek

O nim dopiero będzie głośno. Jego kariera może potoczyć się podobnie … do Quebonafide. Toczek ma znakomity flow i punche. Do tego należy do niewielkiej grupy raperów, którzy nie mają problemów ze stawianiem poprawnie akcentów.  Freestyle’owiec z Warszawy już został zauważony przez Patokalipsę. Tam też wrzuca najnowsze nagrywki, z najnowszego krążka.

Mikser

Miksera uwzględniłem tutaj z jednego powodu. Gdyby startował w bitwach freestylowych, pokonywał by wszystkich. Podobnie jak Toczek, ma znakomite rozkminy i flow. Mikser nie ma nagranych zbyt wiele numerów, ale jak już  są –  to na najwyższym poziomie.

Vixen

Na zakończenie artykułu raper, o którym głośno powinno być już w 2012 roku. Wówczas Vixen w RPS Enterteyment wydał Kontinuum. Niestety Vixen pisze teksty, za które ja Go bardzo cenię, jednak nie jest to obecnie modne. Mianowicie chodzi o rap motywujący. Vixen w znakomity sposób potrafi człowieka zmotywować do życia. Niestety to się nie sprzedaje tak dobrze jak mowa o alkoholu czy hajsie.

 

Jeśli podobają Ci się takie rzeczy i chcesz być na bieżąco to polub nasz Fanpage na Facebooku.

image sources

  • małoznani: źródło: YouTube