PlanBe- Relacja z koncertu!

Kto? –PlanBe/Kartky

Gdzie? –OdNowa

Kiedy? -17.05.18

 

Wszystkich, mających ochotę Wyrwać się na chwilę z domu zapraszamy na Tylnie Siedzenia i zapięcie pasów, bo zamierzamy odwiedzić nie tylko HoLLYWOOD$ i Madagaskar, ale i prawdziwe Eldorado. Gdyby coś jednak poszło nie tak, mamy przygotowany PlanBe.
Plan A- Kartky

Koncert PlanBe i Kartky organizowany w ramach futuralii- czyli toruńskich juwenaliów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika był jednym z mocniejszych akcentów tego 3-dniowego wydarzenia. Jeszcze na długo przed występem  Kartky-ego akademicki klub OdNowa wypełniony był miłośnikami hip-hopu.

Autor takich utworów jak „To tylko ja”, czy „Blackout” po wejściu na scenę nie musiał długo czekać na zaangażowanie w koncert publiczności. Pod sceną zebrał się tłum, który na koncert na pewno nie trafił z przypadku, bo znaczna większość znała teksty i żywo reagowała po każdym usłyszanym bicie zapowiadającym kolejne kawałki.

 

Plan B- PlanBe

Równie dobry kontakt z fanami, i jeszcze żywsze reakcje po wejściu na scenę zyskał oczywiście PlanBe. Po występie w Młodych Wilkach, kariera tego 22-letniego rapera nabrała rozpędu, a współpraca z taki artystami jak Quebonafide czy Lanek jest potwierdzeniem jego talentu.

 

To co zwracało szczególną uwagę, to wyjątkowe zaangażowanie Bartka, by nie tylko wszystko „dobrze brzmiało”, ale tak samo dobrze „wyglądało”. Projekcje audiowizualne wyświetlane na scenie, tworzyły z niego nie zwykły koncert, ale dobrze wyreżyserowany performance. Cały zespół dbał o dobrą atmosferę, a w grany koncert mocno angażowano publiczność. Było wspólne śpiewanie i konkurs na wybranie granej piosenki, a romantyczny klimat podczas wykonywania „Oldschoolu” wprowadzały światła emitowane z telefonów.

 

 

 

Plan dodatkowy- Quebo

Momentem, który na pewno został przez wszystkich mocno zapamiętany było zagranie fragmentu kawałka „Madagaskar”, przed którym Bartek poprosił wszystkich o kucnięcie, a podczas refrenu oblewał fanów wodą, co stanowi stały element łączony z tym numerem podczas występów Quebo. Uprzedzę- rzucania się w tłum nie było. To jednak nie koniec wątku Kuby, bo podczas koncertu, PlanBe zagrał również bijący rekordy popularności kawałek „Kawa i xanax”.

PlanBe to unikatowy styl, nowoczesny rap i młodzieńcza energia. Wszystko to wraz z niewymuszonym flow, sprawiło, że grany koncert odebrany był pozytywnie, nawet przez nie do końca przychylnych jego stylowi słuchaczom, a to stanowi już o wyższym poziomie artystycznym rapera.

image sources

  • IMG_3788: admin
  • IMG_3790: admin
  • IMG_3157: Sylwia Serwańska
  • IMG_3146: Sylwia Serwańska
  • 1: Sylwia Serwańska